34 Yaş Farkı Aşklarına Engel Olamadı: Aramızdaki yaş farkı bizi etkilemiyor…

Mart 2018’de iki çocuk annesi, sevgilisini Tunus’un Nabeul kentindeki evinde ziyaret etmek için iki haftalık bir tatile gidip bir daha geri dönmedi. Aşık olan çift, iki yıl sonra Hamza’nın ailesinin evinde yirmi misafirin bulunduğu samimi bir törenle evlendi.

İkili şimdi Hamza’nın Birleşik Krallık’taki Christine’in ailesiyle tanışabilmesi için vize almayı umuyor. Güney Yorkshire, Rotherham’dan emekli bir öğretmen ve iki çocuk büyükannesi olan Christine şunları söyledi: “O muhteşem, benim için yeterince şey yapamaz.

“Birlikte hep gülüyoruz. Kesinlikle ilk görüşte aşktı. Aramızdaki aşkı açıklamaya kelimeler yetmez, bu gerçekten harika.”

Christine, Hamza ile ilk kez sosyal medyada İngilizce’yi yabancı dil olarak öğretmeyi teklif ettiği bir reklam yayınladıktan sonra tanıştı. Hamza, Fransızcayı da akıcı bir şekilde konuşabilen Christine ile temasa geçti ve onun çevrimiçi derslerine kaydoldu.

Daha önce evli olan Christine şunları söyledi: “Mültecilere ve sığınmacılara İngilizce öğretiyordum. Çok sayıda yanıt aldım. Ama Hamza çok tatlıydı ve internette sohbet etmeye başladık.”

“Aramızda anında bir kıvılcım oluştu.”

Üç ay sonra Christine, Hamza ile şahsen görüşmek üzere Tunus’a iki haftalık bir tatil planladı.

Yolculuk o kadar iyi geçti ki Christine bir daha İngiltere’ye dönmedi ve son altı yılını Tunus’ta geçirdi.

Christine şunları söyledi: “Hamza bana karşı çok iyi ve nazikti. Sahilde yürüyüşe çıktık ve beni güzel akşam yemeklerine götürdü.”

Hamza ve Christine, 31 Aralık 2020’de Hamza’nın Tunus’un Manouba kentindeki aile evinde küçük bir geleneksel törenle evlendiler.

Christine geleneksel bir Tunus elbisesi giydi ve Hamza’nın 17 yaşındaki ikinci kuzeni Miriam Beoui bu büyük gününde saçını, manikürünü ve pedikürünü yaptı.

Christine. Aradaki 34 yaş farkına rağmen Christine, Hamza’yla yeni hayatına ailesinin büyük destek verdiğini söylüyor.

Hatta eşinden dört yaş büyük olan oğlu, mutlu çiftle dört gün geçirmek için 2020 yılında Tunus’a bile gitmiş. Christine şunları söyledi: “Oğlum zaten benim biraz deli olduğumu biliyor. Ailem gerçekten destek oldu.”

“Ne kadar mutlu olduğumu görüyorlar. Arkadaşlarım muhteşemdi, Hamza sürekli arkadaşlarımla konuşuyor, böylece birlikte ne kadar iyi olduğumuzu görebiliyorlar.”

“Hamza ve benim kendi evimiz var ve hiç bu kadar mutlu olmamıştım.”

Şu anda yazar olarak çalışan Christine’in hareket etme sorunları var ama Hamza, yaşı ilerledikçe onun bakımına yardımcı olmak için “adım attı”. Christine şunları söyledi: “O benimle ilgileniyor. Fiziksel olarak pek iyi değilim, kalça protezine ihtiyacım var ve bastonla yürümek zorunda kalıyorum.

“Ama Hamza benimle ilgileniyor, tüm yemek pişirmeyi ve temizliği o yapıyor. Yemeğimi beğenmiyor, bu yüzden tüm yemekleri kendisi yapıyor.

“En sevdiğim lazanya. Çamaşır makinesini de çok seviyor! Ona dokunmama ya da çamaşır yıkamama izin vermiyor.”

Her zaman İslam’a ilgi duyan Christine, 2020’de kocasının dinine katıldı. Artık Müslüman ve Hamza’nın eşi olarak yaşadığı için “hayatın çok daha iyi” olduğunu iddia ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x